• https://www.facebook.com/guney.kombi
    • GÜNEY KLİMA SERVİSİ
    • İLETİŞİM:0212 530 6 530
Hizmet Bölgeleri
Site Haritası

Gürpınar Hitachi Klima Servisi


Gürpınar Hitachi Klima Servisi


Gürpınar Hitachi klima servisi Klima servisi İstanbul Gürpınar İlçesinin tüm semtlerine klima bakımı, klima servisi hizmeti vermekteyiz.
Klima bakımı, klima montajı, klima demontajı, klima yer değişikliği, klima arızası gibi birçok konuda servis vermekteyiz.
Yılda en az iki kere klima bakımı yaptırmak klimanızın ömrünü uzatır.Klima bakımı yaptırılmadığı zaman klimanızın filtresi dolar.

Klima bakımı yaptırılmadığı zaman klimanızın filtresi dolar. Çok fazla enerji harcar ve faturanız kabarık gelir. Klimalar yaz kış kullanılan teknolojik cihazların başında gelir.
Sürekli olarak kullanılan klimalar belirli bir süreden sonra ilk zamanki verimi vermeyebilir. Bu nedenle müşterilerimizin
sorunlarını tam anlayabilmek amacıyla 7/24 çalışan bir çağrı merkezi kurduk. Gürpınar Hitachi klima servisi olarak
Profosyonel ekibimiz ve son teknolojik ekipmanlarımızla adresinize kadar gelip sorunu yerinde çözüme kavuşturuyoruz.
Binlerce müşteriye ve referansa ulaşarak her geçen gün kendimizi büyütüyoruz. Uygun fiyatlarımızdan ve gittikçe büyüyen servisimizden yararlanmak için lütfen 0212 530 6 530 numaralı çağrı
merkezimizi arayın. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Klima Nedir ? Klimanın Çalışma Prensipleri
Klima nedir sorusuna Klimanın çalışma prensibi, klima cihazının belirli bir basınç ortamında bulunan sıvı haldeki soğutucu gazın beklenen sıcaklıkta buharlaştırılması ve buhar halden tekrar sıvı hale geçmesidir. Çalışma prensibini termodinamiğin ikinci kanunu açıklar.

Dolaşım sıvısı olarak kullanılan gaz bir kompresör yardımıyla emilip sıkıştırılarak sıvı hale getirilir. Sıkıştırma esnasında açığa çıkan ısı bir fan motoru vasıtasıyla atmosferik çevreye (dış mekana) atılır . Bu sıvı daha sonraki aşamada genleşme valfi vasıtası ve üzerindeki basıncın küçültülmesi ile bulunduğu ortamdan ısı alarak gaz haline dönüşür. Bu esnada bulunduğu ortamdan ısı aldığı için ortam sıcaklığını da yükseltmiş yada düşürmüş olur. Soğutma akışkanı kompresör tarafından emilerek dolaşım aynı halde tekrarlanır.

Gürpınar Hitachi Servisi Telefonu "0212 530 6 530"

Gürpınar klima servisi
Gürpınar klima tamir servisi
Gürpınar klima bakım servisi
Gürpınar klima montaj servisi
Gürpınar klima demontaj servisi

klima montajı,
klima bakımı,
klima gaz dolumu,
klima demontaj,


Klimalar insanların daha rahat ve verimli yaşaması amacıyla kapalı ortamların havasını soğutan, nemini alan, isteğe bağlı olarak ısıtan toz ve partikülleri filtre eden cihazlardır. Konutlardan araçlara, işyerlerinden eğitim mekanlarına kadar tüm alanlarda kullanılmaktadırlar.

Klima artık lüks olmaktan çıkıp ihtiyaç duyulan bir cihaz olmuştur. Bunu oluşturan ana etken gelişen teknoloji ile bütünleşen klimalardan daha az enerji ile daha fazla verim alınmasıdır.
Hızla gelişen klima teknolojisini yakından takip edemediğimiz için ısıtma ve soğutma ihtiyacımızın karşılanmasında klimaların maliyetlerinin ve harcamalarının yüksek olduğunu düşünüyoruz... Bunun aksine teknolojideki gelişmelerle bütünleşen klimalar oldukça ekonomik ve sessiz hale geldi. Elektrik harcamaları ve bakım maliyetleri azaldı. Yeni cihazlarda az enerji harcanarak çok kaliteli hava elde edilmektedir. Isıtma ve soğutma özelliklerinin yanında teneffüs ettiğimiz havayı kötü koku ve partiküllerden arındırarak temizlemektedirler.

Gürpınar Klima Servisi. Müşteri memnuniyetini kendine ilke edinmiş olan Gürpınar Klima Servisimiz kalite ve güven sloganı ile kendi sektörünün liderleri arasındadır. Deneyimli teknik kadrosu, profesyonel usta ekibi, sınırsız ve sorunsuz hizmet olanaklarıyla Gürpınar Klima Güney Teknik Servisi haftanın 7 günü hizmet vermektedir.

Çağrı merkezimiz 7/24 hizmet sağmakta ve sorunlarınıza anında çözüm bulmaktadır.Acil servis ihtiyaçlarınızda ise nöbetçi ekiplerimiz ile günün her saatinde klima sorunlarınızı neticelendirmekteyiz. Çalışma prensiplerimiz ise; alanında uzman teknisyenler ile hizmet sağlamak,işinde eğitimli personeller ile destek vermek,kılık kıyafet temziliğine özen göstermek,orijinal yedek parça kullanımı yapmak,bir yıl garanti kapsamı sağlamak,yerinde çözüm üretmek ve işinin her daim arkasında durmak.Klima konusunda uzmanlık arıyor iseniz doğru adreste olduğunuzdan emin olabilirsiniz.

Klima Nasıl Çalışır?

Sıcak bir günde klimasız bir odada oturmak çok zordur. Serinleyebilmek için kapıları ve pencereleri açsak da, vantilatör kullansak da bunların hiçbiri klimanın yerini tutmaz. Peki bizi sıcaklardan kurtaran klima nasıl çalışır ve soğutma işlemini nasıl gerçekleştirir?

Klimalar soğutma işlemini gerçekleştirebilmek için üç temel fizik kuralını kullanırlar. Bunlardan birincisi ısı transferidir. Bilindiği üzere iki farklı sıcaklıktaki nesne aynı sıcaklıkta olana kadar ısısını, sıcak olandan soğuk olana gidecek şekilde, diğer nesneye iletir (sıcak çorbanızın bir süre sonra soğuyarak oda sıcaklığına gelmesi gibi).

İkinci fizik kuralı, sıvıların faz değişimidir. Maddeler katı, sıvı ve gaz olarak 3 fazda bulunurlar. Katı haldeki madde ısıtıldıkça önce sıvıya daha sonra ise gaza gönüşür (buzulların eriyerek suya dönüşmesi ya da çaydanlıkta ısttığınız suyun buhara dönüşmesi gibi).

Üçüncü fizik kuralı ise sıvıların kaynama noktalarının basınç ile değişmesidir. Bir sıvıya ne kadar fazla basınç uygulanırsa kaynama noktası da o kadar yükselir (su deniz seviyesinde 100 derecede kaynar iken, dağda daha az basınç altında olduğu için daha düşük derecede kaynar).

Klimalar soğutma işlemini içlerinde bulundurdukları kimyasal bir soğutkan madde sayesinde gerçekleştirirler. Özel soğutkan maddenin kullanılmasının sebebi, bu maddenin kaynama noktasının oldukça düşük olmasından dolayı çok düşük sıcaklıklarda bile kaynayıp buharlaşarak gaz haline dönüşebilmesinden kaynaklanır. Bu soğutkan madde klimanın içerisinde faz değişikliğine uğratılırak gaz ve sıvı halleri arasında sürekli dönüşüm gerçekleştirmesi sağlanır. İşte bu sürekli dönüşüm sayesinde klimalar soğuk hava üflerler.

Klimanın dört ana parçası vardır:

1-Buharlaştırıcı bobin (evaporatör)

2-Genişleme vanası

3-Yoğuşturucu bobin (kondansör)

4-Kompresör

Buharlaştırıcı bobin ve genişleme vanası iç ünitede, yoğuşturucu bobin ve kompresör ise dış ünitede yer alır.

Şimdi soğutkanın faz dönüşümünün yukarıdaki fizik kuralları ışığında klima içerisinde nasıl gerçekleştiğini adım adım açıklayalım.Soğutkanın Faz Dönüşümü

Klima çalıştırıldığında içindeki fan vasıtasıyla odanın içindeki havayı kendi içine çeker.
Klimanın buharlaştırıcı bobini içinde sıvı halde bulunan soğutkan, dışarıdan çekilen havanın sıcaklığının etkisiyle ısınır (birinci fizik kuralı: ısı transferi) ve buharlaşarak gaz haline dönüşür (ikinci fizik kuralı: faz değişimi).Bu faz değişimi sonucunda odadaki sıcaklık soğutkanın sıvıdan gaza geçerek faz değiştirmesi için kullanıldığından azalır. Soğutkanın gaza dönüşmesi sonucunda ve buharlaştırıcı bobininin içinde dolaşmaya başlamasıyla beraber bobinin etrafındaki hava da soğur (cildimize sürdümüz kolonya buharlaşınca bize ferahlık verir, çünkü sıvı halden gaz haline geçerken bizim vücudumuzun ısısını kullanmıştır) ve fan vasıtası ile bu soğuk hava odanın içerisine geri üfürülür. Klimanın açık olduğu süre zarfında soğutmaya devam edebilmesi için bu işlemi sürekli yapması gerekir çünkü gaz haline gelen soğutkan daha fazla ısı transferi gerçekleştiremez. Bu nedenle gaz haline gelen soğutkanı tekrar sıvıya ve sonrasında tekrar gaza dönüştürülmesi gerekir.
Gaz halindeki soğutkanı sıvıya çevirme işini dış ünite içindeki kompresör gerçekleştirmektedir. Kompresör metal bobinlerden kendisine gelen gazı sıkıştırarak basıncını ve sıcaklığını arttırır.
Kompresörden çıkan yüksek basınçlı ve sıcak gaz soğutulup tekrar sıvı hale geçebilmesi için yoğuşturucu adı verilen metal bobinlerden geçirtilir. Bu metal bobinlerden geçirtilerek ve dış ünitedeki fan vasıtasıyla bu gaz soğutularak sıvı hale dönüştürülür (sıvının yüksek sıcaklığı ve fan ile sıcak havanın dışarıya atılması sebebiyle dış ünite çok ısınır ve bu nedenle evin dışına konur).
Tekrar sıvı hale dönüşen soğutkanın iç ünitedeki buharlaştırıcı bobine gaz halinde gelebilmesi için genişleme vanasından geçirtilerek basıncı düşürülür (üçüncü fizik kuralı: sıvıların kaynama noktalarının basınç ile değişmesi). Aksi takdirde yüksek basınçtaki sıvı buharlaştırıcı bobin içinde kaynayıp gaza dönüşemez. Basıncı düşen ve soğuyan sıvı haldeki soğutkan buharlaştırıcı bobininin içine gelerek burada tekrar gaz haline dönüşür.
Daha sonra tekrar sıvı hale dönüşürülmek üzere kompresöre gider ve bu döngü klima kapatılana kadar sürekli devam eder.

Hizmet Bölgeleri
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam13
Toplam Ziyaret7831